Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Zastawa stołowa porcelana – jaką wybrać do stylowego wnętrza?

2 stycznia 2021 kupno zastawy stołowej


Zastawa stołowa to obowiązkowy element w każdym domu. To przy niej bowiem domownicy spotykają się na wspólnym biesiadowaniu oraz przy ważnych uroczystościach. To jej wygląd, estetyczne wykonanie oraz modny kształt sprawiają, że jest ozdobą każdego stołu. Jak więc wybrać idealny komplet? Gdzie taką idealną zastawę kupić? Jakie modele są obecnie najpopularniejsze? O czym trzeba pamiętać robiąc takie zakupy? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Zastawa stołowa porcelana

Zastawa stołowa może być ponadczasowa, uniwersalna i efektowna zarazem. Coraz więcej profesjonalnych marek specjalizujących się w tworzeniu tego typu asortymentu tworzy piękne, efektowne zastawy, które są zgodne z aktualnymi trendami i wymaganiami klientów. Najbardziej popularne modele to te wykonane z dobrej porcelany, która jest trwała i niezawodna. Takie komplety sprawdzają się nie tylko podczas wyjątkowych uroczystości, ale również i na co dzień. Mnóstwo pań domu bowiem nie wyobraża sobie swojej kuchni bez pięknej, efektownej porcelany, na której każdy posiłek smakuje znacznie lepiej.

Jakie komplety cieszą się największym powodzeniem?

Na rynku istnieje wiele firm specjalizujących się w sprzedaży bardzo efektownej porcelany. Zastawy stołowe są niezwykle efektowne i solidne zarazem. Klienci chętnie kupują duże komplety, które służą im przez wiele następnych lat. Takie zastawy są nawet przekazywane z pokolenia na pokolenia, gdyż tak łatwo nie wychodzą one z mody. Obecnie, klienci którzy poszukują nowej zasady najczęściej zwracają uwagę na modele albo bardzo proste i minimalistyczne, albo bardzo ozdobne. Na co dzień sprawdzają się zazwyczaj zastawy białe z jednym delikatnym dodatkiem, jak np. ze złotym lub srebrnym paskiem. Na specjalne okazje klienci z kolei wybierają komplety zdobione różnymi efektownymi wzorami jak np. pięknymi kwiatami, paskami, kropkami, napisami, liśćmi.

Ile kosztuje efektowna zastawa stołowa z porcelany?

Piękne zastawy stołowe słyną z dość wysokiej ceny. W zależności od tego od jakiego producenta pochodzą, z ilu części się składają oraz jak bardzo ozdobne są – ich ceny wahają się od około 1000 zł do nawet 5000 zł. Klienci mogą podczas jednych zakupów kupić od razu duży komplet, w którego skład wchodzi zestaw obiadowy, zestaw kawowy, dodatkowe patery, mlecznik, cukiernica, waza itp. Można też te elementy kupić pojedynczo – dzięki czemu na spokojnie wszystko się skompletuje, nie wydając od razu fortuny. W znanych sklepach z tradycyjną, polską porcelaną można kupić także zastawy w dużo niższych cenach na specjalnych wyprzedażach, które organizowane są przynajmniej kilka razy w roku. Wówczas dobrą zastawę klienci kupią nawet o 30% – 50% taniej.

Jak widać z powyższego, solidna i elegancka zastawa to dość spory wydatek, jednak w każdym domu perfekcyjnej pani domu powinien znaleźć się taki gustowny komplet. Co ciekawe, nie tylko klienci indywidualni zafascynowani są wytwornymi talerzami i filiżankami z bardzo dobrych jakościowo materiałów. Coraz częściej takie zastawy można bowiem spotkać w restauracjach, kawiarniach, a nawet w hotelach. Bezapelacyjnie na pięknej zastawie powinny być serwowane dania na różnych przyjęciach w lokalach – w przypadku wesel, chrzcin, komunii, rocznic ślubu jest to wręcz obowiązkowy element w lokalu, na który powinni postawić właściciele.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Donice z terakoty
Co warto wiedzieć na temat kompresora tłokowego 50l
Kinkiety zewnętrzne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kinkiety zewnętrzne