Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Donice z terakoty – dlaczego są popularne?

19 maja 2022 Donice z terakoty

Każdy ogród prezentuje się wyjątkowo tylko wówczas, gdy znajdują się w nim starannie wypielęgnowane, bujne rośliny zielone lub kwiaty w donicach. Z pomocą tych większych można stworzyć bardzo efektowne aranżacje wokół domu czy na tarasie, a te mniejsze doskonale nadają się na parapety. Do niedawna najbardziej popularne były kolorowe doniczki z plastiku, a dziś rynek podbijają donice wykonane z terakoty.

Donice z terakoty a wyjątkowe aranżacje

Co prawda na wielu balkonach, tarasach czy w przydomowych ogrodach można wciąż spotkać rośliny posadzone w tradycyjne donice z plastiku, ale nie są one w stanie dorównać tym, które są wykonane z innych, elegancko prezentujących się tworzyw. Plastikowe pojemniki nie są drogie, ale są one bardzo lekkie, co sprawia, że mogą one się przewrócić i zniszczyć pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Znacznie lepszym wyborem są zatem donice wykonane z stabilnego tworzywa, któremu to nie jest w stanie zagrozić nawet bardzo silny wiatr. Doskonałym wyborem są donice z terakoty, które to są bardzo stabilne oraz w których wszystkie kompozycje kwiatowe prezentują się bardzo uroczo. Są one bardzo dobrym wyborem dla tych właścicieli ogrodów, którzy hodują rośliny całoroczne. Terakota to bowiem tworzywo mrozoodporne, które potrafi bez trudu znosić bardzo niskie temperatury. Rośliny w takich donicach potrafią bez problemu przetrwać nawet bardzo siarczysty mróz. W takich pojemnikach bardzo ciekawie prezentują się rośliny kaktusowate oraz wiele innych. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar, aby stworzyć bardzo elegancko prezentującą się kompozycję kwiatową.

Terakotowe donice a ich niesamowita popularność

Od kilku sezonów donice wykonane z tego tworzywa podbijają rynek ogrodniczy. I nic w tym dziwnego, gdyż posiadają one mnóstwo zalet. Tego typu doniczki doskonale sprawdzają się w różnorodnych ogrodach oraz na wszystkich tarasach i balkonach. Można je też umieścić na domowym parapecie. Pasują one świetnie zarówno do nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych aranżacji. Taka donica świetnie sprawdza się w przypadku hodowli roślin o ciężkiej części naziemnej. Nawet po obfitych opadach deszczu woda szybko z nich z niej nie wyparowuje.

Oferowane na rynku terakotowe są wykonane z dbałością o każdy detal, co sprawia, że prezentują się bardzo ciekawie. Są one produkowane z wysokiego gatunku glinki oraz wypalone w wysokiej temperaturze. Dzięki temu są mrozoodporne. Obecnie w bogatej ofercie dostępne są zarówno klasyczne proste donice, jak i modele o bardziej finezyjnych formach, na przykład w kształcie misy, antycznej wazy czy stożka. Każdy klient może zatem wybrać takie donice, które idealnie wkomponują się w aranżację posiadanego ogrodu.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Donice z terakoty
Co warto wiedzieć na temat kompresora tłokowego 50l
Kinkiety zewnętrzne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kinkiety zewnętrzne