Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jaki wybrać prezent dla mamy?

21 lutego 2022 prezent dla mamy

Wręczanie prezentów na różne okazje to bardzo miły zwyczaj. Praktykowany bywa na przykład w święta Bożego Narodzenia, kiedy to kolorowe pakunki dla najbliższych wkłada się pod choinkę i twierdzi, że umieścił je tam św. Mikołaj. Wybór prezentów na tę okoliczność wymaga pewnej znajomości oczekiwań bliskich osób, ale podarunki nie muszą być bardzo drogie. Ich symboliczne znaczenie i pamięć to najważniejsze kwestie.

Prezent dobrze dobrany

Podczas wybierania prezentu trzeba pamiętać o tym, że jest to podarunek dla bliskiej osoby i ma uszczęśliwić właśnie ją, a nie kupującego/wykonawcę. Dlatego dużo łatwiej jest robić prezenty bliskim, np. mamie, bo przynajmniej mniej więcej można znać jej oczekiwania i potrzeby. Warto zwracać też uwagę na to, czy osoba preferuje kosztowne prezenty czy może bardziej takie od serca, wykonane ręcznie. Pod tym kątem trzeba rozważać wszelkie pomysły. Jeśli nie ma żadnej inspiracji i totalnie nie wiadomo, z jakiego prezentu mama ucieszy się najbardziej, można albo ją o to zapytać, albo spróbować wydobyć informację w sposób podchwytliwy. Pytając niszczy się wprawdzie niespodziankę, ale za to można mieć pewność, że prezent będzie w istocie trafiony.
W przypadku jakiegokolwiek prezentu warto też mieć na uwadze, że niedobrze czekać na ostatnią chwilę. Dużo przyjemniejsze i wygodniejsze jest wyszukanie podarunku wcześniej, np. po zobaczeniu w sklepie czegoś, co wydaje się idealne dla mamy lub innej bliskiej osoby.

prezent dla mamy

Garść inspiracji prezentowych

Prezent niejedno ma imię i najlepiej sprawdzają się oczywiście te spersonalizowane, kupione wyłącznie dla danej osoby. W procesie wyboru prezentu sprawdzają się jednak także różne ciekawe inspiracje dostępne w sklepach czy katalogach. Można się nimi posłużyć chociażby po to, by zobaczyć, co ludzie wręczają swoim bliskim. W kategorii prezent świąteczny dla mamy znaleźć można sporo oryginalnych podarunków pasujących do profilu dojrzałej kobiety z różnymi hobby, domatorki lub pani bardziej aktywnej, zajmującej się jeszcze pracą bądź będącej na emeryturze. Niekoniecznie trzeba od razu kupować sugerowany podarunek, ale obejrzeć na pewno nie zaszkodzi.

Niektóre ciekawe prezenty należą do grupy uniwersalnych. Są to np. bibeloty, ale warto wybrać taki, który poza estetycznym wyglądem ma do zaoferowania pewną funkcjonalność. Ciekawe pudełka, puzderka czy pojemniki łatwo wykorzystać w domu – na przykład do przechowywania biżuterii lub innych drobnych rzeczy.
Nieźle sprawdzają się też prezenty związane z AGD lub RTV – to już nieco droższa półka, ale wiedząc, że mama potrzebuje jakiegoś usprawnienia w kuchni lub chciałaby słuchać muzyki z niewielkiego odtwarzacza, warto taką ideę wykorzystać. Akcesoria do komputera, aparaty fotograficzne czy nowy telefon również mieszczą się w tej kategorii i wywołują uśmiech u większości obdarowanych.
Bardzo dobrym wyborem są prezenty związane z hobby. Wymagają znajomości zapotrzebowania i obecnego stanu posiadania w tym zakresie, żeby np. nie kupić drugiej maszyny do szycia. Taki upominek będzie podwójnie doceniony, bo pochodzi od serca i jednocześnie można go bardzo praktycznie wykorzystać.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami
prezent dla mamy

Jesteś zainteresowany reklamą?