Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Zagęszczanie włosów – polecane kosmetyki, suplementy i zabiegi

31 grudnia 2020 zagęszczanie włosów


Twoje włosy są cienkie i przędzone? W takim przypadku wypróbuj odpowiednie kosmetyki, suplementy i zabiegi na zagęszczanie włosów, z którymi możesz uzyskać widoczne efekty w krótkim czasie. Co warto kupić?

Najczęściej do nadmiernego przerzedzenia włosów dochodzi na skutek braku ważnych związków, między innymi witamin i minerałów. Zdarza się jednak, że jest to rezultat schorzeń, na przykład zaburzeń hormonalnych. W takich przypadkach warto poszukać przyczyny problemu, ale jednocześnie można zacząć stosować różne preparaty i procedury na zagęszczanie włosów.

Kosmetyki na zagęszczanie włosów

W sprzedaży można znaleźć szeroką gamę preparatów kosmetycznych przeznaczonych dla osób z rzadkimi, cienkimi włosami. Zawierają wiele cennych składników, które aktywują mieszki włosowe do pracy, a dzięki temu wspierają wzrost włosów i poprawiają ich kondycję.

Wśród składników wspomagających wzrost i wzmacniających włosy znajdują się:
– keratyna
– biotyna
– proteiny
– cynk
– miedź
– drożdże piwne
– wyciąg z chmielu
– wyciąg z pokrzywy
– wyciąg ze skrzypu
– d-pantenol
– minoksydyl

Producenci stosują również własne kompleksy składników aktywnych, w tym także opatentowane składniki cechujące się wysoką skutecznością.

Kosmetyki do zagęszczenia włosów oferowane są w różnych formach, między innymi jako wcierki, toniki, odżywki, maski, szampony, serum do włosów. Kluczem do skuteczności jest ich systematyczne stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta.

Suplementy na zagęszczanie włosów

Aby poprawić kondycję włosów, warto zastosować odpowiednie suplementy diety, z którymi można uzyskać bardzo dobre efekty. Zawierają one cenne składniki budulcowe włosów, a także poprawiają stan skóry i paznokci.

Warto poszukiwać suplementów kompleksowych, które zawierają złożone składniki, między innymi: aminokwasy siarkowe, krzem, żelazo, cynk, miedź, a także witaminy z grupy B, witaminę A, witaminę E.

Oczywiście, ważna jest zdrowa dieta, która powinna obfitować w świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste, strączki, ziarna i nasiona, nabiał, dobrej jakości mięsa.

Zabiegi na zagęszczanie włosów

Do wyboru są także różne zabiegi na zagęszczanie włosów, razem z którymi można poprawić wygląd swojej fryzury. Tego typu procedury dostępne są w gabinetach fryzjerskich, medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej.

U fryzjera można skorzystać ze specjalnych rytuałów zawierających skoncentrowane kompleksy składników czynnych poprawiających kondycję włosów. Fryzjer zasugeruje też, jak układać fryzurę, aby wydawała się gęstsza.

W gabinetach medycyny estetycznej dostępne są specjalne zabiegi mezoterapii, które polegają na nastrzykiwaniu skóry głowy cennymi substancjami aktywnymi. Dzięki temu docierają one do mieszków włosowych, gdzie mogą zadziałać skuteczniej niż zwykłe kosmetyki. Obecnie bardzo popularne są zabiegi na bazie osocza bogatopłytkowego.

W końcu zagęszczanie włosów można wykonać u chirurga plastycznego – skuteczne efekty daje zabieg przeszczepu, czyli transplantacji włosów. Dla uzyskania najlepszych efektów wykorzystuje się nowoczesną metodę FUE, która polega na pobieraniu poszczególnych zespołów mieszkowych. Dzięki temu po zabiegu redukuje się ryzyko skutków ubocznych, między innymi widocznych blizn.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

torby damskie
Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami
prezent dla mamy

Jesteś zainteresowany reklamą?

prezent dla mamy