Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Popularne typy soczewek kontaktowych

19 listopada 2021 typy soczewek

Soczewki kontaktowe to atrakcyjna alternatywa dla okularów. Nie ograniczają pola widzenia i nie reagują na czynniki atmosferyczne. Nie ulegają także uszkodzeniom. Zarazem pozwalają na aktywny styl życia i uprawienie sportów. Osoba, która decyduje się na soczewki, z pewnością ma w czym wybierać. Wyróżnia się ich kilka typów.

Rodzaje soczewek ze względu na zastosowanie

Soczewki kontaktowe różnią się między sobą pod względem zastosowania. Najczęściej kupowane są soczewki sferyczne, które korygują popularne wady wzroku: krótkowzroczność i nadwzroczność. Osoba z astygmatyzmem powinna sięgnąć po soczewki toryczne, które korygują wady wynikające z nieprawidłowej krzywizny rogówki lub soczewki oka. Wyróżnia się jeszcze soczewki progresywne, dedykowane osobom z prezbiopią. Pozwalają one na jednoczesną poprawę widzenia z daleka oraz z bliska.

Rodzaje soczewek ze względu na tryb noszenia

Soczewki mogą służyć do jednokrotnego, jak i wielokrotnego użytku. W przypadku soczewek jednodniowych zakłada się je rano, a wieczorem zdejmuje i wyrzuca. To wygodne i higieniczne rozwiązanie. Soczewki wielokrotnego użytku wymagają z kolei odpowiedniej pielęgnacji. Należy je także przechowywać w pojemniku ze specjalnym płynem. To opcja duża bardziej ekonomiczna.

Rodzaje soczewek ze względu na typ materiału

Najczęściej stosowane są soczewki miękkie, które są wytwarzane z dwóch materiałów. Wyróżnia się soczewki hydrożelowe, które cechują się dużą zawartością wody. Są więc delikatne i miękkie, choć przy dłuższym noszeniu są męczące, ponieważ woda zawarta w soczewkach paruje. Z tego powodu większość osób decyduje się na soczewki silikonowo-hydrożelowe, które przepuszczają więcej tlenu, dzięki czemu są bezpieczniejsze do noszenia. Więcej informacji o rodzajach soczewek znajdziesz na: https://www.acuvue.pl/rodzaje-soczewek-kontaktowych

Rodzaje soczewek ze względu na jakość wykonania

Soczewki kontaktowe różnią się między sobą jakością. Przed zakupem warto więc zapoznać się z opisem produktu. Na rynku renomą cieszą się soczewki marki Acuvue, co zupełnie nie dziwi. Są one wykonane z miękkich i przepuszczających tlen materiałów, zapewniając komfort. Ich zaletą jest także to, że zawierają czynnik nawilżający, a także filtry UV.

Soczewka soczewce nie równa. Istnieje ich wiele rodzajów. Okulista pomoże dobrać odpowiednie soczewki pod kątem wady wzroku. Decyzja dotycząca trybu noszenia czy jakości soczewek należy już do pacjenta. Można w tym zakresie eksperymentować, szukając odpowiedniej dla siebie opcji. Warto sięgać jednak po sprawdzone produkty, które nie tylko korygują wadę, ale też zapewniają oku bezpieczeństwo i są wygodne do noszenia.

znaki nakazu

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin
niezawodna ochrona
znaki nakazu

Jesteś zainteresowany reklamą?

znaki nakazu