zielonyblog.com.pl

zielonyblog.pl – biznes, zakupy, uroda, zdrowie, lifestyle

pokój dla dziecka
Lifestyle

Jak zaprojektować pokój dla dziecka?

Pokój dla dziecka musi spełniać szereg funkcji. W zależności od wieku lokatora, służy do zabawy, nauki, a także jest miejscem wypoczynku i regeneracji. Sporą uwagę w momencie aranżacji wnętrza należy także zwrócić na potrzeby i oczekiwania dziecka, ponieważ to właśnie ono będzie korzystać z tego pomieszczenia. Często bywa to jednak sporym wyzwaniem. Przekonaj się jak urządzić pokój dla malucha lub starszaka!

Jak dobrze urządzić pokój dla dziecka?

W trakcie urządzania pokoju dla dziecka warto zaangażować jego właściciela, gdyż pomoc nawet w drobnych czynnościach jest niezwykle ważna dla jego rozwoju i komfortu oraz sprawia, że dziecko będzie czuło się w swoim pokoju zdecydowanie lepiej. Pokój dla dziecka powinien być kolorowy, ale nie przytłaczający. Odradza się stosowanie zimnego niebieskiego odcienia, bowiem taka kolorystyka może przygnębiać. Natomiast intensywny róż może okazać się zbyt mocno pobudzający.

Planowanie poszczególnych elementów aranżacji należy rozpocząć od podłóg i ścian. Zazwyczaj podłogi nie wymagają większej ingerencji, natomiast ściany warto przygotować w interesujący sposób.. W tym przypadku należy postawić na wysoką jakość i produkt, który będzie odporny na zmywanie. Uwagę zwraca ciekawe wzornictwo fototapet i tapet, które wyglądają bardzo atrakcyjnie w połączeniu z neutralnym kolorem. Dobrym rozwiązaniem jest także tradycyjne malowanie ścian, które można dodatkowo ozdobić wybierając gotowe naklejki ścienne w ulubionym motywie dziecka.

Elementy, które uzupełniają pokój dziecka

W pokoju dla dziecka nie może zabraknąć kilku elementów, takich jak:

-meble, zwłaszcza wygodne łóżko i szafa lub komoda na ubrania;
-stolik lub biurko wraz z krzesłem;
-dobre oświetlenie przy biurku, w strefie zabaw i sufitowe;
-regały, otwarte półki lub skrzynie do przechowywania zabawek i książek.
W czasie wyboru produktów do pokoju dziecięcego warto postawić na wysoką jakość, trwałość i bezpieczeństwo. Należy również uwzględnić oczekiwania właściciela pokoju, który może być miłośnikiem – piłki nożnej, kotów, psów, LEGO lub amatorem motoryzacji.

Jak dobrze ogarnąć pokój dla dziecka?

Urządzenie pokoju dla dziecka bywa sporym wyzwaniem dla rodziców, zwłaszcza gdy metraż tego wnętrza jest niewielki. Wtedy warto skorzystać z pomocy projektantów, którzy posiadają sporą wiedzę i doświadczenie w tej kwestii. Uwagę zwraca pogotowiewnetrzarskie.com, które w atrakcyjny sposób łączy we wnętrzach elementy funkcjonalne z estetycznymi. Zespół zwraca uwagę także na trwałość stosowanych produktów i bezpieczeństwo, dlatego w trakcie zakupów warto skorzystać z asortymentu dedykowanego specjalnie dzieciom. Przekonaj się, że pomieszczenie dla dziecka może być piękne i praktyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.