Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Ubiór na pogrzebie – savoir vivre

29 września 2022 Ubiór na pogrzebie

Pogrzeb jest obrzędem, które posiada naprawdę bardzo podniosły nastrój. Na pewnym etapie swojego życia, każda osoba jest częścią uroczystości pogrzebowych. Pogrzeb ten może być naszego członka rodziny, przyjaciela lub znajomego. Gdy znany jest nam już termin ceremonii, istotną rzeczą, którą musimy spełnić, jest odpowiedni ubiór na pogrzebie.

Ubiór na pogrzebie – podstawowe zasady

Przewodnim kolorem wszelkich uroczystości pogrzebowych jest czarny. Ubiór na pogrzebie powinien być “zbudowany” na podstawie tego koloru. Wartym jest również pamiętać o pozytywnych stronach czarnego koloru podczas pogrzebu:

  • barwa – czarny strój podczas pogrzebu wyraża szacunek do zmarłego, wskazuje wyjątkowość uroczystości jakim jest pogrzeb;
  • umiar – dzięki tego rodzaju podejściu do ubioru perfekcyjnie dostosujemy się do okoliczności związanymi z pogrzebem;
  • minimalizm – zrezygnować należy ze zbytecznych ozdób czy dodatków, a na pewno czuć będziemy odpowiednio przygotowani do sytuacji i miejsca.

Funeralny dress code – damski strój pogrzebowy

Jeżeli chodzi o kobiecy ubiór, mają one większe pole do popisu. Tradycyjnym, a nade wszystko najlepszym damskim strojem pogrzebowym jest sukienka. Niezależnie jaka jest pogoda, sukienka ta powinna spełniać kilka warunków:

  • niezbyt krótka – długość sukienki powinna powinna przekraczać linię kolan ,
  • powinna zakrywać ramiona,
  • nie może mieć głębokiego dekoltu,
  • najlepiej aby była ona w kolorze czarnym.

Bardzo dobrym dodatkiem może być nakrycie głowy. Bliskie osoby zmarłego założyć mogą czarny kapelusz z woalką. Szczególnie jeżeli dotyczy to wdowy, matki lub córki. Głównym zadaniem woalki jest zapewnienie osobie pogrążonej w smutku intymności, kiedy będzie płakać podczas uroczystości. Damski strój pogrzebowy powinien również zawierać buty. Buty na pogrzeb muszą zakrywać palce oraz piętę. Najlepiej sprawdzą się płaskie czółenka bądź też innego rodzaju pełne obuwie. Nie wszystkie buty spełniają wymagań z zasłanianiem stóp. Buty takie jak sandały czy japonki są niestosowne, nie na uroczystość pogrzebową.

Ubiór męski na pogrzebie – garnitur

Najlepszy ubiór męski na pogrzebie bez dwóch zdań jest garnitur w czarnym kolorze. Jeżeli nie posiadamy w swojej garderobie czarnego garnituru, można sięgnąć po model w innym ciemnym kolorze, typu granatowy czy też ciemnoszary. Niezmiennie na to, na jaki zdecydujemy się kolor garnitur, pewniakiem jest biała koszula. Jest ona najlepszym wyborem, ponieważ jest najbardziej elegancka. Bardzo istotne jest to, iż stylizacja powinna być dopracowana w 100% oraz schludna. Koszula powinna być dbale wyprasowana, krawat zawiązany, a buty dobrze wypastowane.

Jeżeli potrzebujesz zasięgnąć innych informacji związanych z pogrzebami, szczególnie zapraszam Cię do odwiedzenia strony e-pogrzeby.pl. Znajdziesz tam najróżniejsze informacje, ciekawostki, której obejmują zagadnienia kosztów pogrzebowych, formalności związanymi z pogrzebem, kremacji. Blog ten ma na celu udzielenie szczegółowych informacji, które ułatwią organizację jak i przeprowadzenie pogrzebu.

znaki nakazu

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin
niezawodna ochrona
znaki nakazu

Jesteś zainteresowany reklamą?

znaki nakazu