Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Rozświetlasz do twarzy. Co wybrać? Jak z niego korzystać?

28 października 2020 Rozświetlasz do twarzy


Rozświetlacze do twarzy to popularne kosmetyki, które pozwalają na nadanie twarzy świeżego, świetlistego wyglądu, a także wymodelowanie jej konturów. W drogeriach czeka mnóstwo różnych rozświetlaczy do wyboru. Co warto kupić? Jak korzystać z takiego produktu, by podkreślić swoją urodę?

Czym jest rozświetlacz do twarzy?

Kosmetyk kolorowy jak rozświetlasz do twarzy, inaczej określany także jako highlighter, to produkt zawierający w sobie wiele połyskujących, rozświetlających drobinek mineralnych miki oraz tlenku cynku, które powodują, że po nałożeniu na twarz daje on efekt rozświetlenia.

Drobinki kosmetyku odbijają światło i dzięki temu powodują, że podkreślone nim partie są uwypuklone, efektownie zaznaczone. Taka technika makijażu określana jest jako strobing.

Rodzaje rozświetlaczy do twarzy

W drogeriach można znaleźć różne rodzaje rozświetlaczy do twarzy. Są one dzielone przede wszystkim pod względem swojej formy:

– Rozświetlacz sypki – najbardziej uniwersalny, ma postać sypkiego pudru z drobinkami, nakładany jest pędzlem, ale można też punktowo aplikować go palcem.
– Rozświetlacz w kamieniu – ma formę sprasowanego pudru, jest łatwiejszy w stosowaniu niż sypki, najlepiej aplikować go pędzlem.
– Rozświetlacz w kremie – polecany jest dla skór suchych, mieszanych, ponieważ zawarte w nim składniki mają właściwości nawilżające. Dla skóry tłustej może być za ciężki. Dobrze współpracuje z gąbeczkami do makijażu.
– Rozświetlacz w sztyfcie – wygodny w używaniu produkt, który ma formę pomadki. Po nałożeniu na twarz należy rozprowadzić go pędzlem, gąbeczką.

Poza powyższymi formami tego kosmetyku można zakupić go także w różnych kolorach. Najczęściej kupowane są rozświetlacze w kolorach złotawych, ale można też kupić te w odcieniach różu, beżu, bieli. Poza kosmetykami pojedynczymi dostępne są także palety zawierające różne kolory rozświetlaczy.

Jak dobrać rozświetlacz do twarzy?

Najlepiej rozświetlasz do twarzy dopasować do odcienia swojej cery. Rozświetlacze złote to kosmetyki uniwersalne, ale najlepiej wyglądają na cerach o cieplejszych odcieniach. Z kolei te o chłodniejszych tonach, na przykład z różem czy bielą, lepiej sprawdzą się przy cerach chłodniejszych, jaśniejszych.

Przy doborze tego kosmetyku warto też zwrócić uwagę na jego postać – te w kremie czy sztyfcie lepsze będą do cer suchych i mieszanych, a te sypkie i w kamieniu do cer normalnych, tłustych.

Jak stosować rozświetlacz do twarzy?

Do nakładania rozświetlacza do twarzy najlepiej zakupić pędzel – powinien być on lekko wyprofilowany, aby można było łatwo nałożyć go na różne partie twarzy i je wymodelować. Kremowe rozświetlacze i te w formie sztyftu można rozprowadzać też gąbeczką.

Miejsca, na które nakłada się rozświetlacz:
– kości policzkowe
– skronie
– grzbiet nosa
– skrzydełka nosa
– miejsce nad łukiem brwiowym
– łuk kupidyna nad ustami

W zależności od miejsca nałożenia kosmetyku rozświetlającego można zyskać inny efekt wymodelowania twarzy. Dla podkreślenia efektu zaleca się także zastosowanie bronzera. Te miejsca, które pragnie się uwypuklić, należy zaakcentować rozświetlaczem, natomiast te, które chce się zakamuflować – bronzerem.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin