Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Nurkowanie a snorkeling – jakie są między nimi różnice?

1 marca 2021 nurkowanie

Nurkowanie jest znane od bardzo długiego czasu. Wiele osób chociaż raz uprawiło właśnie tę dyscyplinę. Jednak warto zwrócić uwagę także na bardzo podobny, ale jednak inny sport – snorkeling. Jakie są między nimi różnice? Co warto zacząć uprawiać? Jaki sprzęt jest potrzebny do nurkowania, a jaki do snorkelingu? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule! Koniecznie przeczytaj i sprawdź, która dyscyplina będzie dla Ciebie lepsza! Podwodny świat już na Ciebie czeka – koniecznie odkryj, co się w nim znajduje. 

Nurkowanie – charakterystyka, potrzebny sprzęt i najlepsze miejsca

Nurkowanie jest niezwykle popularne. Można uprawiać je profesjonalnie, ale także amatorsko. Osoby, które nigdy tego nie robiły mogą pod opieką profesjonalistów przeżyć tę niezwykłą przygodę. Nurkowanie jest sposobem obserwacji dna morskiego. Pierwsze kroki można zacząć z maską i rurką do oddychania. Profesjonalne nurkowanie odbywa się z butlą z tlenem. Ta dyscyplina umożliwia zbliżenie się do dna morskiego i jego obserwację. Można swobodnie poruszać się pod powierzchnią i wpływać w dowolne miejsca. Nurkowanie wykorzystuje także płetwy oraz w profesjonalne wersji strój piankowy utrzymujący ciepło. Schodzenie pod powierzchnię wody w pełnym ekwipunku jest uznawane za dyscyplinę sportów ekstremalnych!

Nurkować można w różnych akwenach, w morzu, oceanie itp. Istnieję masa niezwykłych miejsc z nietuzinkową rafą, ciekawym ukształtowaniem terenu, unikatowymi rybami oraz innymi stworzeniami. Także w Polsce czeka na nas wiele jezior i zalewów, a w nich roślinność oraz wraki! Ich odkrywanie to często pasja nurków!

Snorkeling – najlepsza opcja na pierwsze kroki w nurkowaniu!

Jeśli boisz się głębokości lub po postu wolisz lżejszą wersję nurkowania, to snorkeling będzie dla Ciebie idealny! Nie schodzi się tu głęboko pod powierzchnię wody, a jedynie obserwuje się dno tuż pod nią. Do snorkelingu konieczna jest maska pełnotwarzowa. Umożliwia ona oddychanie poprzez rurkę wystającą nad powierzchnię wody. Maska pełnotwarzowa jest o tyle wygodna, że nie mamy nic w ustach, a także możemy oddychać nosem. Co więcej, w snorkeling mamy możliwość zanurzenia się pod powierzchnie bez napłynięcia wody do maski. Wystarczy kupić model z systemem DryTop. Nie zapomnij także o Anti-Fog, aby maska nie parowała! Maski pełnotwarzowe znajdziesz na Solarmarine.pl.

Co warto zacząć robić? Nurkowanie czy snorkeling?

Obie dyscypliny mają w sobie coś, co może nas zainteresować i przyciągnąć. Najlepiej jest więc przetestować obie i sprawdzić, co daje nam najwięcej radości! Nikt nie zabroni nam także uprawiać obu sportów. W końcu nie zawsze mamy ochotę na nurkowanie głębinowe, więc możemy obserwować wszystko z góry w masce pełnotwarzowej. Z kolei, gdy będziemy chcieli zbadać coś dogłębniej, to przywdziejemy strój piankowy, płetwy i butlę z tlenem – gotowi na przygodę! Zawsze warto próbować nowych rzeczy i rozwijać swoje zainteresowania. Sprawdź, bo być może snorkeling lub nurkowanie okaże się Twoją jeszcze nie odkrytą pasją!

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin