Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Antyperspirant czyli niezawodna ochrona przez cały dzień

16 października 2023 niezawodna ochrona

Niezależnie od tego czy uprawiasz czynnie sport, czy wykonujesz pracę za biurkiem, poczucie świeżości zwiększa pewność siebie i dobre samopoczucie. Pocenie się bywa kłopotliwe ze względu na mokre plamy i nieprzyjemny zapach. Jak można zniwelować pocenie się? Dobry antyperspirant poradzi sobie z tym zadaniem.

Na co zwracać uwagę wybierając antyperspirant?

Jak w przypadku każdego kosmetyku, liczy się jego skład. Antyperspirant powinien być przede wszystkim delikatny dla skóry, a delikatny. Skład bez alkoholu to obecnie bardzo ważne kryterium wyboru. Alkohol może powodować podrażnienia i uczulenia, co utrudnia codzienne używanie. Kolejna kwestia to wybór zakresu działania, czyli tego, ile godzin będzie działał. Są antyperspiranty działające 12, 24 lub 48 godzin. Wydaje się, że ten pierwszy zakres godzinowy jest w zupełności wystarczający. Czy wiesz jak wybrać najlepszy antyperspirant dla mężczyzn? Podsumowując, dobry antyperspirant nie powinien zawierać alkoholu i musi zapewniać długą ochronę przeciw poceniu się. Można wybrać antyperspirant i żel pod prysznic z tej samej linii, aby wzmocnić nutę zapachową. Warto dodać, że to dezodoranty mają mocniejsze nuty zapachowe, ze względu na formę aplikacji. Zatem jeśli ktoś lubi inne zapachy oprócz perfum lub nie używa perfum, może śmiało wybrać dezodorant o określonej nucie zapachowej. 

Jaki antyperspirant będzie dla mnie najlepszy?

Jeśli chodzi o wybór antyperspirantów na rynku, to także jest w czym wybierać. Dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego. Najbardziej popularne są chyba antyperspiranty w sprayu, które szybko się rozpyla i działają długo, aż do momentu zmycia ich ze skóry. Są bardzo wygodne w użytkowaniu, bo nie trzeba czekać aż wyschną. Chcesz pielęgnować skórę pod pachami? Wybierz opcję w sztyfcie, gdzie najczęściej są substancje nawilżające i pielęgnujące. Sztyft jest bardziej delikatny dla skóry. Z kolei kulka jest uznawana za najbadziej skuteczną, ale trzeba poczekać zanim wyschnie. Pozostawia ona na skórze mokry ślad. Najczęściej nuty zapachowe kulek są także dość wyraziste, ale oczywiście można wybrać bezzapachowe wersje. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i tego czy używa się innych zapachów. 

Jak wspomóc działanie antyperspirantu?

Przede wszystkim zawsze nakładamy go na umytą i dokładnie wysuszoną skórę. Warto poczekać kilka minut dłużej, aż skóra będzie naprawdę sucha, bo wtedy antyperspirant utrzymuje się najdłużej. Po drugie, mimo wszystko, należy chwilę odczekać, zanim nałoży się ubranie, aż skóra będzie sucha, bo wtedy jest mniejsze ryzyko zostawiania plam. O czym jeszcze pamiętać? Noś zawsze przewiewne, bawełniane koszulki, bo bawełna jest materiałem oddychającym, który pozwala skórze mniej się pocić. Pamiętaj także, aby przed każdym ponownym użyciem antyperspirantu, umyć skórę ponownie i nałożyć dopiero wtedy kosmetyk. Należy indywidualnie ocenić czy potrzebuje się antyperspirantu czy może dezodorantu. Chłodniejsze miesiące nie powodują aż tak dużego pocenia się i może okazać się, że wtedy jednak dezodorant jest odpowiedni.

Materiał zewnętrzny

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin