Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak zaprojektować nowoczesną garderobę?

23 listopada 2020 garderoba

Praktyczna garderoba jest bardzo przydatna. Jest w niej porządek, ciuchy są posegregowane i zadbane. Jakie rozwiązania sprawdzą się w nowoczesnej i funkcjonalnej garderobie?

Odpowiednie rozmiary

Garderoba coraz częściej zastępuje szafy, które znajdują się w kilku pomieszczeniach. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na zgromadzenie wszystkich ubrań w jednym miejscu.

Warto jednak pamiętać, że praktyczna garderoba musi mieć odpowiednie rozmiary. Szerokość garderoby nie powinna być mniejsza niż 140 cm. Szerokość wieszaków oraz półek to 60 cm. 90 cm powinno pozostać byśmy mogli swobodnie się poruszać.

Tworząc nowoczesną garderobę w kształcie litery U należy dodać kolejne 60 cm na półki i wieszaki z drugiej strony. Długość garderoby to minimum 150 cm. Przy takich rozmiarach możemy mówić o swobodnym i wygodnym poruszaniu się po pomieszczeniu.

Podział na strefy

Nowoczesna garderoba pomaga w uporządkowaniu naszych rzeczy. Chcąc mieć porządek i ład warto podzielić ją na strefy. Warto zadbać o to już na etapie projektu.

Pierwszym krokiem jest podzielenie garderoby na członków rodziny tak, by każdy posiadał swoją cześć półek oraz drążków na ciuchy wiszące. Ważne jest również wydzielenie części garderoby, w której będą znajdowały się buty, koce czy pościel.

Górną część garderoby, która jest trudno dostępna warto wykorzystać na rzeczy sezonowe, do których nie musimy mieć dostępu codziennie.

Część garderoby powinna być wyznaczona dla ciuchów wiszących. Trzeba pamiętać, że płaszcze oraz sukienki muszą mieć drążek na wysokości 160 cm. Koszule oraz spódnice mogą mieć około 100 cm. Ubrania, z których korzystamy najczęściej powinny być umieszczone na wysokości wzroku, tak by łatwo było je wyjmować.

Nowoczesna garderoba, która jest duża i przestronna to również idealne miejsca na umieszczenie lustra, które nie tylko jest praktyczne, ale również rozjaśni garderobę. Jest to również idealne miejsce do ustawienia toaletki, gdzie kobieta przechowuje kosmetyki oraz biżuterię.

Komfortowe oświetlenie

Bardzo ważnym elementem jest oświetlenie garderoby. Nie zawsze mamy możliwość wygospodarowania garderoby tam, gdzie znajduje się okno. W takiej sytuacji istnieje konieczność zamontowania dobrego oświetlenia.

Nowoczesna garderoba powinna mieć oświetlenie górne, które dobrze rozjaśni całą przestrzeń. Sprawdzi się oświetlenie ledowe umieszczone w suficie. Wygodnym rozwiązaniem jest umieszczenie dużej ilości punktów świetlnych, by nie było zbyt ciemno w garderobie.

Bardzo eleganckim i ciekawym rozwiązaniem jest podświetlenie półek. Warto zastosować możliwość podświetlenia wybranych modułów mebli, które włączamy, gdy jest to potrzebne.

Toaletka również powinna posiadać odrębne oświetlenie, które umożliwi zrobienie makijażu w komfortowych warunkach. Warto umieścić symetrycznie dwa kinkiety z boku lustra. Klosze powinny być skierowane ku górze, by nie rzucały cieni na osobę znajdującą się przed lustrem.

Nowoczesna garderoba to miejsce praktyczne i funkcjonalne. Jednocześnie estetyczne i komfortowe. Warto ją dobrze przemyśleć i już na etapie projektu zadbać o wszystkie ulepszenia.

znaki nakazu

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin
niezawodna ochrona
znaki nakazu

Jesteś zainteresowany reklamą?

znaki nakazu