Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Depilacja laserowa – podstawowe informacje

3 listopada 2020 Depilacja laserowa


Nie da się ukryć, że ostatnimi czasy depilacja laserowa cieszy się w Polsce naprawdę ogromną popularnością. Wynika to z faktu dużej popularności samej depilacji, którą deklaruje aż 90% kobiet. Czym jednak konkretnie charakteryzuje się depilacja przy pomocy lasera i o czym trzeba pamiętać, zanim zdecydujemy się na taki zabieg?

Czym jest depilacja laserowa?

Usuwanie niechcianego owłosienia można realizować na kilka sposobów. Można je nie tylko golić, czy też depilować przy pomocy wosku, lecz również za pomocą wiązki lasera. O ile każdy doskonale wie, że depilacja przy pomocy wosku opiera się po prostu na wyrywaniu włosów, to już jednak mało kto jest w stanie powiedzieć, na czym polega depilacja przy pomocy lasera.
Depilacja laserowa polega na skierowaniu wiązki lasera w konkretny punkt na skórze. Dzięki temu, że zostanie ona precyzyjnie skierowana w głąb włosa, dociera aż do samej cebulki, która zostaje zniszczona wraz z korzeniem. Oznacza to oczywiście, że włos z tej konkretnej cebulki już nie wyrośnie, zatem jest to metoda trwała, a nie jedynie czasowo pozbawiająca owłosienia, jak w przypadku innych metod depilacji. Co również bardzo ważne, dzięki ogromnej precyzji i skierowaniu promienia lasera w konkretne miejsce, nie ma żadnego ryzyka, że w trakcie zabiegu przypalona zostanie skóra, co oznaczać by mogło nieestetyczne przebarwienie lub nawet bolesne oparzenie.

Jak przebiega depilacja laserowa?

Zanim jednak udamy się na zabieg depilacji laserowej, warto najpierw się do niej stosownie przygotować. Na szczęście nie jest to specjalnie skomplikowane, ponieważ w głównej mierze opiera się po prostu na tym, aby nie opalać się minimum na miesiąc przed zabiegiem, a także, aby nie stosować żadnego ze środków złuszczających do skóry. Co również bardzo ważne włosy w miejscu, gdzie skóra będzie depilowana, powinny zostać ogolone.
Jak zatem przebiega sam zabieg? W zależności od tego, jak duży fragment skóry będzie depilowany, może to trwać od kilku, do kilkunastu minut. Po zabiegu na skórze pojawi się lekkie zaczerwienienie, które jednak szybko, bo już po około 3 dniach zniknie. Przez co najmniej kilkanaście kolejnych dni nie zaleca się używania drażniących skórę kosmetyków, ani też wystawiania jej na działania silnych promieni słonecznych. Rzecz jasna wykluczone jest również korzystanie z solarium. Co również bardzo ważne, po zagojeniu się skóry, konieczne jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu. Powinien on odbyć się po koło miesiącu. Pełne usunięcie włosów zajmuje od 6 do 8 zabiegów.

Czy są jakieś przeciwskazania?

Biorąc jednak pod uwagę to, że ma się do czynienia z laserem, czyli potencjalnie zagrażającym zdrowiu promieniem świetlnym, warto się przed udaniem na zabieg zastanowić, jakie są przeciwskazania co do jego wykonywania. Kto nie powinien wykonywać depilacji laserowej? Przede wszystkim te osoby, które posiadają świeżą opaleniznę. Dodatkowo nie poleca się jej kobietą w ciąży oraz karmiącym piersią, czy też osobom chorującym na różnego rodzaju choroby skóry, czyli np. na łuszczyce, bielactwo czy też rybią łuskę.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin