zielonyblog.com.pl

zielonyblog.pl – biznes, zakupy, uroda, zdrowie, lifestyle

żywność ekologiczna
Lifestyle

Żywność ekologiczna – czemu jest droższa?

W obecnych czasach coraz większą uwagę zwracamy na ilość i jakość przyjmowanych pokarmów. Postęp nowych technologii znacząco ułatwił ludzkości dostęp do żywności, a co za tym idzie, zmniejszył ilość ludzi głodujących na świecie. Niestety wybierając się do sklepu spożywczego, nie możemy mieć pewności, że żywność, którą kupujemy wpływa dobrze na nasze zdrowie. Długie terminy przydatności produktów, które spotykamy na sklepowych półkach często wynikają z licznych konserwantów i ulepszaczy, które pojawiają się w ich składach.

Jak zadbać o własne zdrowie i mieć pewność, że wybierana żywność nie zaszkodzi naszemu organizmowi? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi żywność ekologiczna – produkty spożywcze produkowane za pomocą rolnictwa ekologicznego. Zwraca się szczególną uwagę na środowisko naturalne oraz warunki życia zwierząt. Głównym celem produkcji takiej żywności jest zapewnienie zdrowia konsumentom i wspomóc wyraźnie mocno eksploatowane środowisko naturalne.

Żywność ekologiczna

Ekologia to styl życia

Oprócz wykorzystywania jedynie naturalnych składników producenci żywności ekologicznej obligują się do godnych warunków pracy i płac dla swoich pracowników. Zwiększone nakłady pracy doliczają do ceny sprzedawanych produktów. Dzięki zakupowi żywności ekologicznej przyczyniamy się do dbałości o środowisko naturalne przenosząc zatrudnienie na obszary wiejskie. Dodatkowo możemy mieć pewność, że przygotowywane z ekologicznych składników posiłki wpływają korzystnie na nasze zdrowie i odporność. To obniża ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych w kolejnych latach.

ekoekspozycja.pl