Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak się odżywiać w trymestrze ciąży?

21 lutego 2022 odżywianie w ciąży

Dieta w ciąży jest bardzo ważna na każdym jej etapie. Nawet w pierwszym trymestrze powinnaś jakoś o nią zadbać i tak ją ułożyć oraz zbilansować, by niczego nie brakowało ani tobie, ani twojemu dziecku. Jedno jest pewne – odżywianie w ciąży musi być zdrowe, ale pod tym terminem może kryć się przecież wiele różnych jadłospisów. Najlepiej będzie, jeśli zaczniesz przestrzegać paru podstawowych zasad stworzonych przez Instytut Żywności i Żywienia. Ekspertom pracującym w tym instytucie możesz jak najbardziej zaufać. Ich zalecenia zostały bowiem stworzone na podstawie aktualnych wyników różnych badań i są w pełni wiarygodne.

Jak należy się odżywiać w pierwszym trymestrze ciąży?

Jak dbać o linie podczas ciąży

Koniecznie właściwie bilansuj swój jadłospis. Ciąża nie jest dobrym momentem na jakieś szczególne żywieniowe eksperymenty. W żadnym wypadku nie kombinuj z nowymi dietami, zwłaszcza tymi niskokalorycznymi. Nawet jeśli od dawien dawna myślałaś o tym, by przejść na dietę wegańską i zaprzestać spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego, absolutnie nie powinnaś robić tego teraz, bo może okazać się to okazać zbyt dużym szokiem dla twojego organizmu. Każdy twój posiłek powinien uwzględniać trzy podstawowe makroskładniki, czyli białka, tłuszcze i węglowodany. Żadne specjalne diety nie są ci teraz do niczego potrzebne. Jedz zdrowo, a to ci w zupełności wystarczy.

Odżywianie w ciąży nie musi być jednak wcale idealne, dlatego w swojej diecie nie powinnaś dążyć do perfekcji. Nie rób sobie kazań i nie bądź na siebie zła, jeżeli co kilka dni zdarzy ci się zjeść coś słodkiego lub mniej zdrowego.

szkolarodzenia.org.pl

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin