Strona główna
Podróże
Tutaj jesteś

Gdzie wybrać się w Beskidy na jeden dzień?

10 czerwca 2021 Beskidy na jeden dzień

Jednodniowe wycieczki, szczególnie dziś – w dobie pandemii – to nasza turystyczna codzienność. Próbujemy uciec od zgiełku dużego miasta i poszukać odpoczynku na łonie natury. Gdzie najlepiej znaleźć spokój? Oczywiście, że w górach. Tym razem na naszej liście propozycji wycieczkowych znalazły się Beskidy, czyli pasma górskie o długości około 600 kilometrów, rozciągające się od zachodu aż po wschód. Co robić podczas jednodniowego pobytu w Beskidach?

Górskie wędrówki

Oczywistą aktywnością w górach są piesze wędrówki. W tym zakresie Beskidy oferują bardzo wiele. Szczyty, w zależności od regionu, który odwiedzicie, dostępne są nie tylko dla doświadczonych turystów, ale także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z górskimi wyprawami. Jako przykład ciekawego spędzenia czasu w otoczeniu gór podajmy trasy prowadzące przez Beskid Śląski.

Najwyższym szczytem tego pasma, znanym chyba każdemu narciarzowi, jest Skrzyczne. Chcecie zdobyć tę górę? Nic trudnego! Zarezerwujcie sobie około 6 godzin i rozpocznijcie wyprawę w miejscowości Lipowa. Tam pozostawicie samochód i wyruszycie w góry, pokonując trasy o różnym stopniu skomplikowania. Większość z nich przeznaczona jest dla amatorów, jednak zejście będzie nieco kłopotliwe, dlatego nie zapomnijcie o wyposażeniu się w odpowiednie buty, w czym pomoże kredyt gotówkowy.

Zwiedzanie?

Nie zawsze mamy ochotę na pokonywanie górskich szlaków. Jeśli szukacie innej rozrywki w Beskidach – z pewnością ją znajdziecie. Liczne urokliwe miejscowości zachęcają turystów do odwiedzin. Skoro przywołaliśmy wcześniej Beskid Śląski, pozostańmy przy tym regionie. Nie zapomnijcie odwiedzić Wisły, rozsławionej między innymi za sprawą Adama Małysza. Oprócz miejsc związanych z tym wybitnym sportowcem zachęcamy do wyjazdu na Stożek. Kolej linowa zawiezie was do górnej stacji ośrodka narciarskiego, skąd zaledwie kilkaset metrów dzieli was od szczytu tej góry.

Beskid Śląski to także Istebna i Koniaków, w którym możecie zobaczyć piękne dzieła sztuki koronczarskiej. Do dziś tradycja wykonywania koronek kultywowana jest przez wielu mieszkańców Koniakowa, a w Centrum Kultury Koniakowskiej zobaczycie najpiękniejsze dzieła koronczarskie. Aby jak najwięcej wiedzy wynieść z odwiedzin w koronczarskiej stolicy Polski, zachęcamy do skorzystania z usług przewodnika. Wszelkie dodatkowe koszty pokryjecie z pomocą kredytu gotówkowego. Piękne okolice Koniakowa czy Istebnej zachęcają także do relaksujących spacerów, które przypadną do gustu osobom poszukującym oderwania od codziennych obowiązków.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Beskidy na jeden dzień

Jesteś zainteresowany reklamą?

Beskidy na jeden dzień