Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Alternatywa dla botoksu – z jakich zabiegów warto skorzystać?

9 listopada 2020 Alternatywa dla botoksu


Coraz więcej osób odwiedza gabinety medycyny estetycznej w poszukiwaniu zabiegów, które pomogą im na dłużej zachować atrakcyjny, młody wygląd. Jeszcze kilkanaście lat temu wiele pań oraz panów korzystało z botoksu, który nazywany był królem w medycynie estetyczniej. Dzięki niemu można było w zaledwie kilka minut poprawić wiele części ciała. Obecnie jednak powstało wiele alternatyw dla botoksu, które są delikatniejsze dla skóry, a efekt ich działania jest równie długotrwały. Co to takiego? Odpowiedź poniżej.

Alternatywa dla botoksu – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to jeden z najpowszechniejszych i najczęściej używanych przez gabinety medycyny estetycznej produktów, który przynosi tak zadowalające efekty. Kwas może być stosowany tak naprawdę na wszystkie partie ciała, przyczyniając się do ich do odpowiedniego skorygowania, odmłodzenia, nawilżenia, czy wygładzenia.

Jak stosuje się kwas hialuronowy?

Jako skuteczna i naprawdę dobra alternatywa dla botoksu, kwas hialuronowy można stosować wszędzie. Gabinety medycyny estetycznej wypełniają nim usta, kości policzkowe, zmarszczki, korygują nosy, podnoszą owal twarzy, wypełniają nim nawet piersi i pośladki. Dzięki składnikom nawilżającym, skóra po takim zabiegu wygląda niezwykle promiennie, świeżo i młodo, co również bardzo podoba się osobom, które zaufały temu preparatowi.

Atrakcyjna cena

Co ciekawe, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są dużo tańsze niż zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Na rynku pojawia się coraz więcej różnych odmian tego kwasu, które pochodzą od bardzo dobrych producentów – dlatego też konkurencja jest dość duża i firmy prześcigają się, by to ich produkty zajmowały kluczowe miejsce w gabinetach medycyny estetycznej oraz w salonach kosmetycznych.

Czy kwas hialuronowy działa tak samo długo ja botoks?

Niestety nie. To jego jedyna waga. Botoks w skórze utrzymuje się nawet przez kilka lat. Kwas hialuronowy maksymalnie może wypełniać dane miejsce do 2 lat. Potem wchłania się i przestaje być praktycznie widoczny. Mimo, iż coraz więcej produktów kosmetycznych w swoim składzie ma kwas hialuronowy to jednak ich działania nie jest tak intensywne i bezpośrednie jak kwas w czystej postaci, który wstrzykuje się pod skórę.

Czy taki zabieg boli?

Klienci mimo, iż marzą przez wiele lat o wypełnieniu zmarszczek, skorygowaniu linii łez, powiększeniu ust, skorygowaniu brody czy zlikwidowaniu fałd wargowo – nosowych, obawiają się przede wszystkich bólu, który może im towarzyszyć podczas wstrzykiwania kwasu. O swoich obawach trzeba koniecznie powiedzieć lekarzowi lub kosmetyczne, która przed zabiegiem zastosuje specjalne znieczulenie, dzięki czemu zabieg przebiegnie bez jakiegokolwiek bólu i dyskomfortu.

Czy warto skorzystać z takiego zabiegu? Zdecydowanie tak. Wiele osób traktuje zabiegi z kwasem hialuronowym jak zwykłą pielęgnacje, która pozwala cieszyć się spektakularnymi, natychmiastowymi efektami. Zarówno panie, jak i panowie powinni korzystać z miejsc sprawdzonych, profesjonalnych, gdzie przyjmują najlepsi fachowcy, którzy nie tylko mają odpowiedni sprzęt, ale też najlepszej jakości produkty. Wówczas można czuć się w takim miejscu komfortowo, a zabiegi są naprawdę czystą przyjemnością.

Redakcja zielonyblog.com.pl

Zespół pasjonatów, którzy regularnie publikują inspirujące artykuły z zakresu domu i ogrodu, mody i urody, zdrowia, podróży, pracy oraz lifestyle'u. Nasze treści są bogate w praktyczne porady, ciekawe wywiady oraz recenzje produktów, które pomagają czytelnikom w prowadzeniu bardziej zrównoważonego i harmonijnego życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jakie akcesoria są niezbędne dla ucznia
Implanty zębów czy licówki
Dobry sklep ze środkami ochrony roślin

Jesteś zainteresowany reklamą?

Dobry sklep ze środkami ochrony roślin